Pokazuje {xx}-{xx} z {xx} nauczycieli

  • Filtry

Filtry

Cena
  • PLN
  • PLN
Uczy na poziomie
Wiek ucznia
Przygotowanie do egzaminu
Narodowość
Płeć

Chcesz zacząć uczyć?

Jeśli chcesz zostać nauczycielem na Edusofa - efektywna nauka, aplikuj tutaj.

Aplikuj

Efektywna nauka online techniki zapamiętywania

Wbrew powszechnej opinii, aby osiągać wybitne wyniki w nauce wcale nie trzeba poświęcać na nią całego swojego wolnego czasu. Jak się okazuje, w kontekście nauki więcej nie zawsze oznacza lepiej. To co bowiem w największym stopniu przyczynia się do sukcesu w szkole to ilość czasu poświęconego na efektywną naukę, czyli taką podczas której zapamiętywane zostaje najwięcej informacji. Techniki zapamiętywania nie są jednak rzeczą intuicyjną i trzeba się ich nauczyć.

efektywna nauka techniki zapamiętywaniaFoto: Pixabay

Jak uczyć się efektywnie i szybko zapamiętywać materiał

Jak wielokrotnie pokazały niezależne badania naukowe, najbardziej efektywne metody nauki są jednocześnie tymi najmniej intuicyjnymi. Jak więc uczyć się efektywnie oraz szybko zapamiętywać materiał? Istnieje kilka różnych technik, które każdy uczeń powinien wprowadzić w życie, aby uczyć zapamiętywać wymagany materiał i szybciej i na dłużej.

Nauka efektywnego uczenia się

Najbardziej rozpowszechnioną techniką efektywnej nauki jest aktywne przywoływanie. Metoda ta polega na tym, aby zamiast pasywnie powtarzać daną porcję materiału, starać się przywołać z pamięci wszystko co się wie na dany temat. Wbrew pozorom wcale nie trzeba mieć tego tematu bardzo dobrze opanowanego, aby aktywne przywoływanie miało genialne rezultaty, gdyż sam fakt próby przypomnienia sobie czegoś wzmacnia połączenia w mózgu i późniejsze przypomnienie sobie danego tematu staje się o wiele prostsze. Poznanie technik efektywnego uczenie się może pomóc oswoić się online (bez wychodzenia z domu) z tym oryginalnym sposobem nauki.

Trening pamięci - lekcje online

Kolejnym ważnym aspektem w kontekście efektywnej nauki jest trening pamięci. Im lepsza jest pamięć tym łatwiej zapamiętać nowe informacje, więc jej wyćwiczenie jest dobrym pierwszym krokiem do wdrożenia do codziennej rutyny nawyku efektywnej nauki. W całym procesie ćwiczenia pamięci świetnie sprawdzą się lekcje online z rozwijania pamięci, podczas których można dowiedzieć się jakie są najlepsze techniki zapamiętywania.

Techniki pamięciowe

Dzięki nauce technik pamięciowych można znacząco poprawić pamięć nawet w kilka dni. Przyswojenie technik pamięciowych pomaga nie tylko rozwinąć zakres swojej pamięci, ale również zwiększyć poziom intelektu. Dodatkowo podczas lekcji online dowiesz się jak poprawić koncentrację i opanujesz sztukę relaksacji i odpoczynku.

Chcesz zacząć uczyć?

Jeśli chcesz zostać nauczycielem na Edusofa - efektywna nauka, aplikuj tutaj.

Aplikuj