Chcesz pisać artykuły?

Blog edukacyjny- Edusofa

Chcę publikować
raport 2021-2.jpg
konkursy przemiotowe i olimpiady

Konkursy i olimpiady - poradnik


Autor edusofa.com
2021-09-01 |    0

Właśnie zaczęliśmy nowy rok szkolny. Wielu rodziców uczniów starszych klas szkół podstawowych zastanawia się jak zachęcić swoje dzieci do systematyczności i większego zaangażowania się w naukę. Mają nadzieję, że to ułatwi im to dostanie się do wymarzonej szkoły średniej, a potem na ciekawe studia pomagające w znalezieniu odpowiedniej pracy. Receptą mogą być konkursy kuratoryjne i olimpiady przedmiotowe. 

Jak dostać się do dobrego liceum?

Proces rekrutacji do szkół średnich nie pozostawia złudzeń - na wyniki trzeba zapracować. Aby dostać się do dobrego liceum, które dodatkowo znajduje się w wygodnej lokalizacji trzeba zebrać w praktyce maksymalną liczbę punktów na egzaminie ósmoklasisty i jeszcze działać jako woluntariusz. Jednak opublikowane tegoroczne wyniki rekrutacji do liceów stawiają poprzeczkę jeszcze wyżej - nawet świetne oceny na świadectwie i egzaminach końcowych mogą w praktyce okazać się niewystarczające

Do liceum czy technikum bez egzaminów

W celu zwiększenia swoich szans na dostanie się do wybranego liceum czy technikum warto zainteresować się wzięciem udziału w konkursach, bądź olimpiadach organizowanych corocznie przez wojewódzkie kuratoria oświaty. Laureaci mają szansę dostać się bez egzaminów!

 konkursy kuratoryjne i olimpiady porady

 

Edusofa.com opublikowała praktyczny przewodnik po olimpiadach i konkursach 

Właśnie opublikowaliśmy najnowszą wersję praktycznego przewodnika po olimpiadach i konkursach, zawierającego wiele ciekawych informacji oraz rad i wskazówek. Wynika z niego, że ubiegłym roku w samym tylko województwie mazowieckim, w czternastu konkursach przedmiotowych organizowanych przez jednostki podległe Kuratorium Oświaty w Warszawie wzięło łącznie udział ponad 40 000 uczniów. Do drugiego etapu tych konkursów przeszło już tylko około 2 800 uczniów, a więc mniej niż co dziesiąty startujący. Ponad 500 osób może się szczycić tytułem laureata, otrzymując maksymalna ocenę na świadectwie, a ponad 260 osób tytułem finalisty mających pewność, że dostaną się do swojego wymarzonego liceum czy technikum pierwszego wyboru. 

Jakie przedmioty cieszą się największym zainteresowaniem?

Wśród konkursów kuratoryjnych największym zainteresowaniem cieszą się matematyka (prawie 9 tyś startujących) oraz j. angielski (ponad 11 tyś startujących) i j. polski (5 tyś startujących), a także historia i biologia (po około 3 tyś startujących). Co ciekawe i równocześnie zastanawiające, na informatykę, która postrzegana jest jako bardzo atrakcyjna i przyszłościowa dziedzina, zdecydowało się zaledwie 400 uczniów...

popularne konkursy kuratoryjne i olimpiady

Jeśli chcesz wiedzieć więcej pobierz pełną wersję raportu na 2021 rok:

raport pdf edusofa Konkursy kuratoryjne i olimpiady - praktyczny poradnik 2021 (2,7MB .pdf)
Komentarze